Филмовата компания на Джей Джей Ейбрамс Bad Robot стартира собствено студио за разработка на игри, Bad Robot Games Studio. Генерален мениджър на новото подразделение е Майкъл Буут, който стои зад Left 4 Dead, предава Mobile Bulgaria.
Студиото ще работи върху общи проекти с външни партньори и ще създава собствени заглавия. Едно от самостоятелните заглавия ще е за конзоли и компютри, като ще е насочено към съвместна игра и за стрийминг. Ще бъдат подготвени и игри по филми на Bad Robot.
Заявява се и намерението за изграждане на светове, които могат да се разширяват и да предложат въвличащо изживяване за потребителите. Освен това някои от бъдещите заглавя могат да прераснат и във филми или сериали.
Сред продукциите на филмовото студио Bad Robot са Alias, Lost, Fringe, Person of Interest, Castle Rock, Westworld, Lovecraft Country, Super 8, Star Wars: The Force Awakens и Star Wars: Rise of Skywalker. Bad Robot Games има 14 служители към момента, но постепенно разширява екипа си.