Предстоящата Nioh 3 ще сложи край на дългогодишната традиция серията да бъде конзолен ексклузив за PlayStation. Първите две игри от поредицата на японското студио Team Ninja излязоха първоначално само за конзолите на Sony, но третата част, изглежда, ще разшири присъствието си и към други платформи след изтичане на определен период.

Играта беше представена миналото лято и до този момент официално е потвърдена единствено за PC и PlayStation 5. За разлика от предишните заглавия, този път Sony Interactive Entertainment не е съиздател на проекта заедно с Koei Tecmo, което още тогава даде сигнали, че условията около ексклузивността може да бъдат различни.

Журналисти от изданието The Gamer обърнаха внимание, че в неотдавнашен геймплей трейлър на Nioh 3, публикуван в официалния YouTube канал на PlayStation, за първи път се споменават конкретни срокове за конзолната ексклузивност. Според информацията във видеото, играта може да се появи на други конзолни платформи най-рано шест месеца след първоначалния си релиз.

Това означава, че евентуалната поява на Nioh 3 извън PC и PS5 няма да се случи преди 6 август 2026 г., като самото изтичане на срока не гарантира незабавно излизане на нови платформи. Подобна ситуация вече беше наблюдавана при римейка на Silent Hill 2, който закъсня с повече от месец спрямо края на обявения период на ексклузивност.

От Team Ninja обещават мащабно приключение, което ще отведе играчите през четири исторически периода от историята на Япония - Едо, Сенгоку, Хейан и Бакумацу. Nioh 3 ще предложи полуотворен свят, разнообразни бойни стилове на самураи и нинджи и редактор на персонажи. Заглавието ще излезе на 6 февруари за PC и PlayStation 5, а от 29 януари вече е достъпна и демо версия с възможност за прехвърляне на напредъка към пълната игра.