Шотландско-унгарското студио Build a Rocket Boy разкри дебютния тийзър и предварителните дати за пускане на амбициозната си игра Everywhere по време на шоуто Gamescom Opening Night Live 2022.

Разработчиците наричат Everywhere "световно игрово изживяване", което размива границата между реалността и цифровото пространство. Като доказателство е предоставен едноминутен видеоклип, който споделяме с вас към тази новина.

"Everywhere съчетава геймплей, приключения, творчество и открития в чисто ново гейминг изживяване с много различни светове, което предефинира начина, по който геймърите взаимодействат помежду си и с дигиталния свят около тях" - се казва в описанието на проекта.

Според основателя на Build a Rocket Boy и бивш президент на Rockstar North Лесли Бензис, студиото винаги се е стремяло да разширява границите на възможното за видеоигрите и е поставяло на първо място потребителското изживяване.

Заглавието се очаква да бъде пуснато в продажба през 2023 година. За сега не се съобщава на точно какви платформи да очакваме играта. През следващите месеци ще бъдат разкрити допълнителни подробности.