Бо Матхорн - аниматорът зад култовото късо филмче Backwater Gospel (2011) — се завръща, този път с видеоигра. Заедно с разработчика Томас Мигинд той разкри Skarven. Това е суров, мрачен, лоу-фай FPS, вдъхновен от сюжетните шутъри от края на 90-те и началото на 2000-те като Half-Life 1.
Модерна визия е с нарочно шумни текстури и напомня на System Shock Remake. Играта залага на солидна атмосфера, която разказва историята си с детайли и случващи се около играча неща. Както може да се очаква - кът сцените са "кътнати".
Засега се знаят малко неща за проекта, освен че той е ситуиран в алтернативна времева линия, развиваща се 15 години след объркан технологичен експеримент в Дания. Изглежда той е отприщил окултни чудовища, като сред враговете се виждат дронове и войници.