Дело на базираното в Санкт Петербург студио Battlestate Games ще разчита на силни RPG елементи, реализъм и добра визия, леко напомняща за S.T.A.L.K.E.R.

Вижте снимки >> >> >>



Действието на играта се развива през 2028 година в измисления град Тарков, построен като свободна икономическа зона между Европа и Русия.

Въпреки обещаващото си начало, Тарков бързо става дом на алчни корпорации и ширеща се корупция, която скоро прераства във политически скандал и въоръжен конфликт. Намесват се ООН и Русия, които блокират града, както и две частни военни компании.

Именно като боец на една от тези частни военизирани фракции ще влезете в роля.

Изборът е между работещите за Русия BEAR или корпоративните USEC.

Въпреки, че по същество играта е онлайн шутър, тя ще има история, а играчът ще трябва да разбере какво стои в основата на събитията, довели до блокирането и опразването на Тарков.

След това, като подсказва и името на играта, основната цел ще бъде бягството от Тарков.

Сменящи се ден и нощ, красива постапокалиптична по руски среда, с която ще трябва да се взаимодейства и един огромен отворен свят са част от елементите на играта.

Балистиката и всички характеристики на оръжията ще бъдат точно както са и в реалността, а играта ще предложи доста комплексни опции за тяхното подобряване.

За да оцелеете в Escape from Tarkov ще трябва да си набавяте чиста вода и храна, а веднъж убити ще губите всичко, затова ще трябва да си организирате тайни скривалища на оръжия и ресурси.

Очакват се обаче и по-екшън ориентирани рeжими, с по-малко реализъм.

Escape from Tarkov ще излезе през втората половина на тази година и струва 39 евро.


ВИДЕО >> >> >>